MIROSLAV KAPLAN

Miroslav Kaplan je talentovaný 13 letý zpěvák, který v současné době natočil nové CD "Díky Tobě". Na CD se podíleli renomovaní textaři jako R.Bittner, Karel Klusáček, Veronika Vanečková a Karel Uhlíř. Muziku složil Ilja Michalec. Mirek je žákem ZŠ Al.Jiráska v Lanškrouně.

První jeho úspěchy začínají v roce 2005, kdy se zúčastnil Perníkového slavíku v Pardubicích (obdoba dětské Superstar), kde ve své kategorii na 2 místě. V současné době patří mezi nejzajímavější mladé zpěváky v Pardubickém kraji.
Svoji barvou hlasu připomíná kdysi začínajícího Michaela Jacksona. Dochází na zpěv k profesorce Lídě Nopové, vyučující zpěv na Konzervatoři v Praze Mirkovy písničky lze zaslechnout především v Českém rozhlase, ale také na regionálních rádiích.
CD "DÍKY TOBĚ" lze také zakoupit na níže uvedené emailové adrese.

 

ONE BRAIN

One Brain stálice z východních Čech, zabývající se vlastní tvorbou z oblasti world music, disco, funky až po jazzpopovou tvorbu. Patří mezi osvědčené kapely klubové scény. V loni oslavila 10 let existence.

Získala si mnoho příznivců jak v České republice tak , tak i v zahraničí. Spolupracuje s mnoha textaři a básníky jako je např. Jiří Žáček nebo R.Bittner. ONE BRAIN vydal již 4CD včetně orchestrálních skladeb.
Na svém kontě má také 2 klipy, které lze vidět na televizních obrazovkách, převážně na hudební satelitní stanici Očko. One Brain také vyhrál 2x hitparádu Českého rozhlasu Pardubického kraje. Podrobnější informace o historii kapely naleznete na jejich stránkách. Jejich poslední CD nese název "ČÁRY".

 

ZUZANA BAND

Zuzana PocityZuzana Zedníčková je nový pěvecký objev TV NOE, kde vystupuje pravidelně v pořadu U Pastýře. Kromě své kapely je leader jazzpopové kapely ONE BRAIN. Je autorkou mnoha textů a hudby. V současné době vydala u NEW MUSIC production agency své první sólové CD "POCITY".
 


 

 

ILJA MICHALEC BAND

Ilja Michalec Bandjazzpopfunková formace pianisty, skladatele a hudebního dramaturga jazzového festivalu JAZZ A LITTLE OTHERWISE Lanškroun (viz. informace např. časopis MUZIKUS 11/2007, MUZIKUS 7/2010)

Z recenze POPRONu na poslední vydané CD EASY COMPANY:
Jedná se o melodie pro příjemný poslech neboli "easy listening". Skladby Ilji Michalce vždy vytvoří skvělou hudební atmosféru. Inspirativní a přitom nerušivé tóny vás skvěle naladí. Ocení ji určitě všichni milovníci klidných, neagresivních melodií.
Ne vždy se nám chce poslouchat písničky a tyto hudební nálady a zajímavé instrumentálky jsou dokonalým balzámem pro duši i pro ucho. V poslední době také účinkuje Ilja Michalec na TV NOE se zpěvačkou Zuzanou Zedníčkovou v pořadu U Pastýře. Hudební vydavatelství POPRON MUSIC vydalo v roce 2008 jeho druhé sólové album EASY COMPANY.

 

TV NOE U pastýře s Jiřím Davidem

Hudební doprovod Zuzana Zedníčková a Ilja Michalec

Skladba: Prázdná Místa

              Hudba: Ijla MIchalec

              Zpěv: Zuzana Zedníčková

              Text: R. Bittner

 

Další koncert na farní zahradě patřil Zuzaně Zedníčkové

Sobota, 13. srpen 2011

Zuzana ZedníčkováV pátek 12. srpna večer se na farní zahradě sešlo přes 200 lidí na koncertě mladé lanškrounské zpěvačky Zuzany Zedníčkové. Součástí programu byl i křest jejího prvního CD. Občasný deštík nepokazil výbornou náladu podpořenou skvělou hudbou skupiny Zuzanight, v níž hostoval známý lanškrounský hudebník Ilja Michalec.

 


Už víc jak půl hodiny před začátkem koncertu bylo v prostorách farní zahrady a restaurace U Pastýře plno, protože Zuzka Zedníčková je už delší dobou známou osobností lanškrounského hudebního prostředí.
Koncert začal ve chvíli, kdy se navzdory příznivé předpovědi počasí začaly nad městem shlukovat mraky. Opravdu pak občas sprchlo a návštěvníci v křeslech na trávníku museli čas od času otevřít své deštníky. Paradoxně nejvíc kapek padalo v okamžiku křtu CD, jako by se také chtěly ke křtu připojit.
Během večera jsme vyslechli celou řadu písní z dosavadního repertoáru zpěvačky a doprovodné skupiny nazvané Zuzanight, s níž přátelsky hostoval Angličan Marco Frangos z blízké Dolní Čermné.
Zpočátku zněl jejich oblíbený styl, kterému říkají pop-jazz, ale pak i melodické reggae a další styly.
Uprostřed koncertu došlo ke křtu prvního CD Zuzany Zedníčkové nazvaného „Pocity“.
Kmotry CD byli starostka města paní Mgr Stanislava Švarcová, ředitel a jednatel AVX Czech Republic pan Ing. Jiří Skála, hudebník a zakladatel One Brain pan Ilja Michalec, a lanškrounský farář Dr. Zbigniew Czendlik. Zuzka od nich vyslechla mnoho přátelských slov a přání; kdy například pan Czendlik připomenul a ocenil její vystupování v jeho televizních pořadech z restaurace U Pastýře, a s dojetím jim pak poděkovala.
Na CD „Pocity“ je 12 skladeb, třináctou je bonus se skladbou „I am with you“. Hudbu ke třem skladbám složila samotná Zuzka, autorem dalších je Ilja Michalec. Většinu textů ale vytvořila Zuzka (7), v menší míře pak Jan Pulkert a R. Bittner.
Zuzana Zedníčková třetím rokem studuje sociální komunikaci na Univerzitě Komenského ale zpívá už od malička. Nejvíc se naučila na lanškrounské Základní umělecké škole pod vedením Vladimíry Jetmarové a pak po nějakou dobu, dokud jí to časové možnosti dovolovaly, zpívala i v Lanškrounském smíšeném sboru.
Také spolupracuje s Lanškrounským Big Bandem a ještě tento víkend s ním vystoupí na Karlštejně.
Zuzka dlouhá léta prožila ve skautském prostředí, které každého formuje k zodpovědnosti a pevné vůli. – Hudba pro ní zůstává i při náročném studiu velmi významná. Jednou přijala pozvání a účinkovala v „Múzochvění“ nadějného lanškrounského všestranného hudebníka Tomáše Krejči.
Těšme se na další Zuzčiny pěvecké úspěchy. Spousta lidí jí v Lanškrouně k tomu drží palce.